Kwas hialuronowy, czyli nawilżanie w najlepszej odsłonie

Nawilżanie to praktycznie jedno z dwóch najważniejszych zadań w codziennej pielęgnacji skóry. Jego głównym celem jest wzmacnianie ochrony skóry i zatrzymywanie w niej wilgoci, a wtedy dłużej zachowa młodość i jędrność. Jedna z bardziej znanych substancji nawilżających to kwas hialuronowy, który z powodzeniem można stosować na twarz i włosy w każdym wieku.

Czym wyróżnia się hialuronian?

Przede wszystkim jest to substancja aktywna, która wnika głęboko w skórę i nawilża ją. Na czym dokładnie polega jego działanie nawilżające? Kwas hialuronowy to cząsteczka higroskopijna, czyli taka, która przyciąga kilkaset cząsteczek wody naraz. Jak można się domyśleć, dzięki tej specjalnej właściwości, sprawia, że skóra staje się mocno i długotrwale nawilżona. Oprócz tego, kwas hialuronowy powoduje wypełnianie drobnych zmarszczek i wygładzanie skóry. Regularne stosowanie kremów i serum z tym składnikiem, pomoże Ci zachować gładką, jędrną i piękną cerę na dłużej. Efekty nawilżenia są widoczne po niedługim okresie stosowania hialuronianu, a skóra staje się wyraźnie bardziej napięta, wypełniona i wygładzona. Jest to składnik, który nie wywołuje alergii i jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. W każdym wieku nawilżanie skóry jest ważne, nieważne czy masz 25 lat i nie masz nawet pierwszych zmarszczek, czy też jesteś koło 50 roku życia i szukasz pielęgnacji nawilżającej i anti-age w jednym. W obu tych przypadkach hialuronian sprawdzi sie doskonale.

Poznaj efekty stosowania tego kwasu

Jeśli wymienić po kolei, jakie pozytywy niesie ze sobą używanie kwasu hialuronowego, to jego główne zadanie to dogłębne nawilżanie. Łączy on cząsteczki wody z komórkami skóry. Po drugie wpływa na jędrność i elastyczność skóry, przez co jest mniej narażona na utratę wyraźnego konturu skóry. Hialuronian ma także właściwości wypełniające skórę, co przekłada się na jej większą jędrność i lepszy owal twarzy. Co więcej, wzmacnia barierę ochronną skóry, nadając jej młodszego wyglądu, a także wygładza skórę. Jeśli zastanawiasz się, czy stosować go tylko na twarz, to na szczęście, można go używać również na ciało, ale także na włosy. Nasz kwas hialuronowy na włosy to same korzyści, bo pasemka stają sie wygładzone i mocno nawilżone.

Kwas hialuronowy – czy mogę go stosować?

Tutaj mamy same dobre informacje, bo na szczęście nie ma ograniczeń wiekowych, które mówią o tym, kiedy można lub nie, stosować hialuronian. Jako łagodna, ale skuteczna substancja nawilżająca, dająca mocne nawilżenie skóry, może być używana już nawet po 20 lub 25 roku życia. To właśnie wtedy zaczynają się powolne procesy utraty kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. Co roku ubytki są coraz większe, co przekłada się na mniej korzystny wygląd skóry w miarę upływu lat. Producenci kremów nawilżających i anti-age z powodzeniem wykorzystują kwas hialuronowy w swoich kremach, bo daje on nie tylko efekt mocnego nawilżenia, ale i wypełniania drobnych zmarszczek. Regularne używanie kwasu hialuronowego wpływa pozytywnie na wygląd cery, nawilżanie jej, a także na jej gładkość.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz